Zimní soustředění 2015

17/02/2015

Ve dnech 13. - 15. února proběhlo zimní soustředění týmu FC Blešno. Na soustředění v pátek dorazilo 6 hráčů, z čehož byly tři hráči z áčka a tři z béčka, což byl mnohem menší počet, než se předpokládal, ale i na náš klub zaútočila chřipková epidemie a také lenost některých hráčů. První k chatě dorazili trenér áčka a Džejmák, na které čekalo nemilé překvapení v podobě chaty, která za nánosy sněhu nebyla pomalu ani vidět, takže nezbývalo než vzít do rukou lopaty a házet, když se sníh podařilo odházet dorazilo i druhé auto s dalšími hráči. Po rychlém ubytování začala takticko-strategická příprava na jarní část sezony v podobě jedné nejmenované počítačové hry.

Sobotní probuzení probíhalo v klidném duchu a při snídani jsme probírali trasu, kterou pojedeme a nakonec jsme se dohodli, že nás Ondra vysadí na Šerlichu. Jak jsme se dohodli, tak jsme i provedli. Po snídani nás tedy Ondra vyvezl na Šerlich a vyrazil domů plnit pracovní povinnosti. Na Šerlichu jsme deset minut řešili, jak nasadit trenérovi běžky, nakonec to vyřešil Džejmák a my vyrazili do kopce. U Masarykovy Chaty nás čekal velmi chladný vítr, tak jsme neotáleli a rychle vyrazili dále.

Zimní soustředění 2015

Cesta nám ubíhala poměrně rychle a v lese i příjemně, protože na nás již nefoukalo. Samozřejmě se nám jako každoročně nevyhly pády. První pády absolvovali Standa společně s trenérem, protože se srazili, když Standa bránil při sjezdu trenérovi v předjetí. Když jsme dorazili na Polomské sedlo, tak jsme řešili kam pojedeme dále. Nakonec slabší kusy rozhodli o tom, že pojedeme rovnou do Sedloňova. Čekal nás tedy dlouhý sjezd, při kterém jsme pobavili jednoho běžkaře, který stoupal proti nám, protože Džejmák zkoušel bruslit, což skončilo dokonalým tučňákem do sněhu a dvě vteřiny po něm to do sněhu elegantně zapíchl Standa, který vždy vstal napodobil Gábinu Soukalovou, protože na místě nechal hůlku.Tu mu však podal již dostatečně pobavený běžkař. A Standa exceloval dále, když jsme projížděli kolem malé pevnosti, rozhodl se, že se do ní podívá, avšak hned po prvním kroku zapadl do závěje a tak další postup vzdal. Na konci cesty jsme zjistili, že dva kilometry budeme muset jít do chaty pěšky. Po příchodu na chatu jsme pokračovali v taktické přípravě na jaro. Poté dorazili i trenér béčka společně s bývalým dobrým brankářem a-týmu. Trenér béčka se zapojil do taktické přípravy na jaro, když zaujal místo ve hře po Ondrovi. Nakonec se v sobotu trenér béčka společně s kapitánem áčka postavili na běžky. Zbylí hráči na chatě na počítači hráli skoky na lyžích. Kolem šesté hodiny odjel trenér béčka s Vojtou domů a zbývající účastníci si nejprve uspořádali malé mistrovství ve skocích na lyžích, ve kterém nakonec nejlépe dopadl Standa. Poté pokračovali v taktické přípravě. V závěrečné fázi večera přišel na řadu poker s nečekaným vítězem, kterým byl Standa, ale bylo to spíše dílo náhody.

V neděli nás čekal již jen úklid chaty a odjezd.

Soustředění proběhlo poměrně úspěšně, i když jsme moc fyzické kondice letos nenabrali, ale po taktické stránce budeme snad připraveni dostatečně. Velkým mínusem je slabší účast.

Fotogalerie

Sponzoři

Obec Blešno Kurýr Třebechovice p. 0.