Dobrušský pohár 2014

19 - 20/07/2014

O víkendu 19. - 20. července nás čekal jeden z největších turnajů, co se v našem kraji pořádá. Hrací doba byla 2x 12 min v základních skupinách. K naší smůle jsme byli nalosování do jedné z nejtěžších skupin. V pátek nám navíc Honza Radoň řekl, že nedorazí.

Sestava sobota: Kotland Michael - Krejcar Jakub, Moravec Jakub, Krejcar Tomáš - Krejcar Jan, Janko Pavel, Moravec Dominik

FC BLEŠNO - MCE Slaný 2:2 (1:0)

B: Krejcar Jan, Krejcar Jakub

V prvním utkání nás čekal finalista loňského ročníku zdejšího turnaje a účastník futsalové divize. V prvním poločase jsme měli překvapivě větší šance my a nakonec nás Honza dostal do vedení 1:0. Ve druhé půli však favorit zvýšil obrátky a podařilo se mu otočit vývoj utkání. V poslední minutě však Kuba Krejcar srovnal a my tak získali první velmi cenný výsledek na tomto turnaji.

FC BLEŠNO - FC Santorini Zábřeh na Moravě 2:1 (0:1)

B: Krejcar Jan 2

Ve druhém utkání nás čekal neméně kvalitní soupeř, účastník několika mistrovství republiky v malé kopané. V první půli nám soupeř nedal příliš "čuchnout" a zaslouženě se dostal do vedení. My jsme se v první půli nedostali ani ke střele. Ve druhé půli však Honza přetavil dva z našich čtyřech pokusů v branky a protože nás Michal v bráně podržel skvělými zákroky, tak se zrodilo naše první vítězství na turnaji.

FC BLEŠNO - Wayne´s team Nové Město nad Metují 2:2 (0:2)

B: Krejcar Jan, Krejcar Tomáš

V dalším utkání nám byl soupeřem tým složený z hráčů MFK Nové Město nad Metují, které loni postoupilo do krajského přeboru. První půle se nám hrubě nevyvedla a prohráli jsme ji 0:2. V té druhé jsme však na hřišti dominovali, ale dlouho se nám nedařilo naši převahu gólově vyjádřit. Až v 8. minutě vykřesal jiskřičku naděje na body Tomek. V poslední minutě se nám podařilo srovnat, když teč bratra Kuby po skvělé přihrávce Pajase dorazil do brány Honza.

FC BLEŠNO - Bamboocha Velký Dřevíč 1:2 (1:0)

B: Janko Pavel

V posledním utkání skupiny bylo jasné, že se utkáme s posledním celkem naší skupiny. Začátek utkání začal naším náporem a Pajas nás výstavní ranou dostal do vedení. Ve druhé půli se však po nešťastném odskoku míč kopala penalta proti nám a soupeř srovnal stav utkání. Od této chvíle byl lepší a přidal i druhou branku a my poprvé prohráli. Poté jsme se dozvěděli, že postupujeme jako poslední tým ze třetího místa ve skupině.

Po náročných sobotních bojích jsme počítali ztráty. Dominik navštívil dokonce i nemocnici, Tomek dal v neděli přednost přátelskému utkání za SK Třebechovice p. O. a Michal zůstal doma ležet v horečkách. Tak jsme si na pomoc pozvali hráče z Roudnice a protože se nám nepodařilo sehnat brankáře, tak jsme se dohodli, že do branky vleze Kuba Moravec. Utkání se tentokrát hrál 2x 10 minut.

Sestava neděle: Moravec Jakub - Krejcar Jakub, Havelka Milan, Kmoníček Ondřej - Krejcar Jan, Janko Pavel, Kobližek Jakub

FC BLEŠNO - White Brothers HK 3:2 (1:2)

B: Krejcar Jan, Havelka Milan, Kmoníček Ondřej

V prvním nedělním utkání postupové skupiny nás čekal obhájce loňského prvenství. V první půli soupeř potrestal naše dvě chybné rozehrávky, poté však Honza snížil. Ve druhé půli se na hřišti začalo hodně jiskřit i díky tomu, že rozhodčí zaujal spíše pozici diváka. Poté Milan srovnal střelou do prázdné brány. Dvě minuty před koncem jsme rychle rozehráli aut a Ondra nás krásným angličanem dostal do vedení. Soupeř začal hrát bez brankáře, ale Liga nás podržel skvostným zákrokem a zrodilo se naše první nečekané nedělní vítězství.

FC BLEŠNO - Jirkov 2000 2:1 (0:1)

B: Krejcar Jan, Krejcar Jakub

Ve druhém utkání nás čekal tým z Moravy. Tento tým na nás vyrukoval s velmi propracovanou obranou a když se dostal do vedení, vypadalo to s našimi akciemi velmi bledě. Ve druhé půli však Kuba velmi šikovně provedeným lobem srovnal na 1:1. Poté jej střelecky podpořil i Honza, a protože soupeř svoji největší šanci zahodil, mohli jsme se dnes podruhé radovat ze tří bodů.

FC BLEŠNO - Indiana Plumlov 3:0 (2:0)

B: Krejcar Jan, Kobližek Jakub, Kmoníček Ondřej

V posledním zápase skupiny nám stačilo neprohrát o 3 branky, abychom postoupili. Soupeřem nám byl další tým z Moravy. Nakonec se však jednalo o náš nejsnazší zápas na turnaji. Vyhráli jsme o tří branky, ale měli jsme se prosadil častěji, šancí jsme měli spoustu.

Osmifinále: FC BLEŠNO - Wayne´s team Nové Město nad Metují 1:0 (0:0)

B: Krejcar Jakub

V osmifinále jsme se opět utkali s hráči z "Nováče". Průběh celého zápasu byl velmi vyrovnaný - oba týmy se soustředily na obranu. V první půli byl ale o něco aktivnější soupeř a v té druhé my. V poslední minutě nám šikovnou tečí zajistil postup Kuba Krejcar.

Čtvrtfinále: FC BLEŠNO - AC Gamaspol Jeseník 0:2 (0:0)

B: -------

Ve čtvrtfinále jsme narazili na trojnásobného vítěze zdejšího turnaje a účastníka druhé ligy ve futsale. Bohužel jsme na soupeře nenašli recept. Za celý zápas jsme se dostali k jediné kloudné střele. Zaslouženě jsme prohráli.

Na tomto turnaji jsme nakonec skončili 7. z 60, což je jeden z našich největších úspěchů. Všichni hráči na turnaji odváděli velmi dobré výkony, zvlášť co se týče obranné fáze (Kde se to v nás vzalo?). Vynikajícími výkony se uvedli naši oba brankáři. Hřiště ve zdejším areálu byla po celou dobu turnaje ve velmi slušném stavu - to se však nedalo tvrdit o rozhodčích, ale i tak nejspíše příští rok pojedeme znova.

Sponzoři

Obec Blešno Kurýr Třebechovice p. 0.