Mistrovství republiky 2013

07/12/2013

Dne 7. prosince 2013 se náš tým zúčastnil v třebešské hale neoficiálního mistrovství republiky ve futsale. Náš tým byl nalosován do ranní skupiny A. Hrálo se 1x 12 minut.

Sestava: Hříbal Vojtěch - Krejcar Jakub, Havelka Milan, Kroupa Michal, Moravec Jakub, Krejcar Ondřej - Janko Pavel, Kotland Michael, Krejcar Jan

Mistrovství republiky 2013

FC BLEŠNO - FK GMM Jablonec nad Nisou 1:1

B: Krejcar Jakub

V prvním zápase nás čekal účastník divize A, který aktuálne figuruje na druhém místě v této soutěži. První větší šanci jsme měli překvapivě my, když Pajas přihrával na Honzu, jenž trefil tyč a ani z následné dorážky již nic nebylo. A tak se do vedení po povedené střele dostal soupeř - 0:1. My jsme však přišli s odpovědí záhy, když Vojta dlouhým výhozem nalezl Kubu Krejcara, který nejprve hlavou trefil břevno a z dorážky srovnal na 1:1. Poté se oba týmu snažily strhnout vítězství na svoji stranu, ale již se to nikomu nepovedlo a my tak získali první nečekaný bod.

FC BLEŠNO - Legia Partyzans 0:0

B: -------

V tomto utkání jsme byli papírovým favoritem, neboť soupeř hraje nejnižší soutěž v malé kopané. Leč úvod utkání tomu nenapovídal. Soupeř byl mnohem lepší a vytvářel si šance, od třetí minuty se průběh utkání srovnal. Nakonec se zrodila zasloužená remíza, která však pro nás byla spíše ztrátou.

FC BLEŠNO - Inter HK 2:1

B: Krejcar Jan, Kotland Michael

Ve třetím utkání jsme opět byli mírnými favority. To v 7. minutě potvrdil Honza, který nás dostal do vedení 1:0. Soupeř však dokázal srovnat na 1:1. V poslední minutě jsme ubránili ošemetnou situace v našem vápně a šli jsme do protiútoku, který táhl Honza a příhrál Michalovi před prázdnou bránu - 2:1. Získali jsme tedy první vítězství na turnaji.

FC BLEŠNO - Legendy Torfu 2:4

B: Krejcar Jakub 2

V tomto zápase jsme nastupovali v pozici jasného outsidera. Hned v první minutě jsme nezvládli rozehru a prohrávali 0:1. Poté však dokázal Kuba Krejcar srovnat na 1:1. Soupeř se ale rychle dostal do vedení 1:2. Poté Honza trefil tyč a soupeř nám z protiútoku odskočil na rozdíl dvou branek - 1:3. Následovala další zbytečná ztráta míče a obdržená branka - 1:4. Nakonec jsme ještě kosmeticky upravili výsledek, když Kuba Krejcar opět využil dlouhého výhozu Vojty a hlavou snížil na 2:4.

FC BLEŠNO - Mordor Team 1:1

B: Kotland Michael

Dalším soupeřem byl tým, v jehož středu nastoupili hráči, kteří se i hraním futsalu živí. Náš tým však podal nejlepší výkon na turnaji. I přesto, že soupeř po většinu zápasu držel míč a sem tam mu pomohli rozhodčí, tak jsme byli mnohem nebezpečnější my. Nakonec jsme se dostali i do vedení, když po krásné kombinační akci přihrál Kuba Krejcar Michalovi, který nezaváhal - 1:0. Soupeř se nakonec odhodlal ke hře bez brankáře, což mu přineslo ovoce a srovnat na konečných 1:1.

FC BLEŠNO - Raťafáci 3:1

B: Krejcar Jan, Janko Pavel, Krejcar Jakub

Toto byl první zápas, ve kterém jsme jasně dominovali a nakonec jsme vstřelili všechny čtyři branky. Když poslední slovo v utkání měl Kuba Moravec, který si vstřelil vlastní branku.

FC BLEŠNO - IFK Club 1983 4:0

B: Janko Pavel 2, Krejcar Jakub, Hříbal Vojtěch

V posledním utkání jsme se mohli posunout na 4. místo ve skupině v případě, že získáme alespoň bod. Soupeři v tomto utkání již o nic nešlo. První naši branku vstřelil po výhozu od Vojty opět hlavou Kuba Krejcar - 1:0. Poté Vojta přidal branku přímo z výkopu přes celé hřiště - 2:0. Nakonec se ještě dvakrát individuálně prosadil Pajas 4:0.

Video

Máme za sebou turnaj s nejkvalitnějšími soupeři, se kterými jsme kdy hráli. Ve skupině jsme prohráli pouze jednou, což před turnajem nikdo nečekal. Všichni hráči podali velmi dobrý výkon. Nejvíce se však zaskvěl Vojta, který podal výborný výkon v bráně a navíc během turnaje přihrál na tři branky a jednu vstřelil sám. K postupu do semifinále nám scházely čtyři body.

Turnaj byl velmi dobře zorganizován a všem se nám líbil. Za rok zřejmě půjdeme zase.

Sponzoři

Obec Blešno Kurýr Třebechovice p. 0.