Novoroční turnaj 2015

12/01/2015

Náš klub poprvé v historii uspořádal halový turnaj, který se konal v tělocičvně ZŠ Třebechovice dne 10. ledna 2015 za účasti 8 týmů. Náš klub nakonec do turnaje vyslal dva týmy. Týmy byly rozděleny do dvou skupin a hrálo se systémem 1x15 minut.

Sestava - FC Blešno A: Kotland Michael - Krejcar Ondřej, Moravec Jakub, Radoň Jan - Janko Pavel, Moravec Dominik, Novák Vít

Sestava - FC Blešno B: Hříbal Vojtěch -Havelka Milan, Jech Stanislav , Hůlka Ondřej - Kotland Jan, Krejcar Jan, Kroupa Michal

FC BLEŠNO A - Povodí Labe 0:2

branky:---

V prvním utkání áčko nastoupilo proti týmu, který byl posílen o dva velmi dobré útočníky, kteří nakonec rozhodli o výsledku, i když áčko taky nějaké šance mělo střelecky se neprosadilo.

FC BLEŠNO B - Prima Jam 2:0

branky: Krejcar Jan, Kotland Jan

Béčko ve svém prvním utkání nastoupilo proti velmi kvalitnímu týmu z Českého Meziříčí a čekala se prohra. I když byl soupeř opticky lepší před bránou jsme byli nebezpečnější my. Nejprve se prosadil po úniku po lajně střelou na zadní tyč Honza Krejcar. Poté jsme však obdrželi červenou kartu a dvě minuty se bránili ve třech a úspěšně. V předposlední minutě se navíc klasickým angličanem prosadil Honza Kotland.

FC BLEŠNO A - BFK Ledvinka 2:1

branky:Janko Pavel, Krejcar Ondřej

Áčko ve svém druhém zápase nastoupilo proti týmu, který se sám pasoval mezi favority turnaje. A také velmi rychle prohrávalo. Ihned z rozehry však srovnal Pajas nejkrásnější brankou turnaje. Áčko poté převzalo otěže zápasu a po tlaku se tečovanou střelou prosadil Ondra. Pak se zase chopila iniciativy Ledvinka, ale áčko zápas již poctivě odbránilo.

FC BLEŠNO B - Víťovi Hoši 1:1

branky:Krejcar Jan

Béčko ve svém druhém zápase nastoupilo proti největšímu favoritovi turnaje. Tento tým vyhrál hradeckou část neoficiálního mistrovství republiky ve futsale. Béčko se také celý zápas pouze bránilo. Jako první se prosadili hosté. Honza Krejcar o dvě minuty později vystihl rozehru soupeř a chytrou střelou srovnal. Pak béčko obdrželo opět červenou a vypadalo to s námi velmi bledě, ale i toto oslabení jsme ubránili. Soupeř v zápase trefil čtyři tyče.

FC BLEŠNO A - Rimpex 0:2

branky:---

Áčko se v posledním zápase ve skupině utkalo v zápase o postup mezi nejlepší čtyři s týmem Rimpexu a pro postup potřebuovalo vyhrát. To se však nestalo a navíc se áčko podruhé na turnaji ani jednou gólově neprosadilo.

FC BLEŠNO B - Ledce 1:1

branky:Jech Stanislav

Béčko v posledním zápase ve skupině nastoupilo proti týmu, který již před utkáním věděl,že skončí poslední ve skupině. Hned v první minutě hlavičkoval Honza Kotland do břevna. O pět minut později sklepnul Honza Kotland perfektně míč na Standu, který levou nohou nezaváhal. Ledcům se však podařilo srovnat. V poslední minutě měl ještě velkou šanci Milan, ale neproměnil ji i tak béčko nakonec svoji skupinu vyhrálo.

FC BLEŠNO A - Prima Jam 1:3

branky: Moravec Jakub

Áčko se v malém semifinále utkalo se třetím týmem druhé skupiny a nakonec je pohyblivější soupeř přehrál, jedinou branku áčka v tomto utkání zaznamenal Kuba Moravec.

FC BLEŠNO B - Rimpex 0:3

branky: ---

Béčko v semifinále bylo naprosto bez fyzických sil a tudíž nebylo schopno konkurovat jasně lepšímu Rimpexu.

FC BLEŠNO A - Ledce 4:1

branky: Moravec Dominik 2, Kotland Michael, Janko

Áčko v souboji o sedmé místo dominovalo a zaslouženě zvítězilo. Dominik Moravec se střelecky probudil až po příjezdu přítelkyně, která přijela bohužel pro áčko až na poslední zápas. Krásnou střelou se prosadil také Michael Kotland.

FC BLEŠNO B - BFK Ledvinka 2:6

branky: Kotland Jan, Krejcar Jan

Béčko v utkání o třetí místo nezačalo vůbec dobře a velmi rychle prohrávalo 0:3 a navíc si Milan dal vlastňáka. Pak jsme však dvakrát vystihli rozehru soupeře a snížili na rozdíl jedné branky. Bohužel jsme si rychle vstřelili další vlastní branku, tentokrát to byl Honza Kotland. A soupeř poté přidal ještě dvě branky.

    Konečné pořadí:
  1. Old Rimpex
  2. Víťovi Hoši
  3. BFK Ledvinka
  4. FC BLEŠNO B
  5. Prima Jam
  6. Povodí Labe
  7. FC Blešno A
  8. Ledce

Na tomto turnaji jsme se rozhodli, že namícháme týmy a v áčku byli 4 hráči áčka a v béčku tři hráči áčka. Béčko velmi překvapilo výsledkem v základní skupině a Vojta byl po základních skupinách nejlepším brankářem. Ve vyřazocvacích bojích již béčku scházeli fyzické síly. Áčko se po celý turnaj prezentovalo mnohem vyrovnanějšími výkony, což se projevilo i v závěru turnaje. Áčku k lepšímu umístění scházela větší kvalita v útoku.

Sponzoři

Obec Blešno Kurýr Třebechovice p. 0.