Raaltrans Cup Dohalice 2013

06/07/2013

O prvním víkendové sobotě nového pololetí jsme zajížděli na turnaj Raaltrans Cup do Dohalic. Během týdne před turnajem se z původní nominace omluvili celkem tři hráči (!), za něž se rychle musela najít náhrada, což se naštěstí povedlo. Posledního hráče jsme naverbovali v pátek večer před turnajem! Turnaje se účastnilo dohromady 24 týmů, které byly rozděleny do 4 skupin po 6. Nám los připravil do cesty tyto celky: AC Young Boys, Válcovny, Královští Lvy, Vydláci a TMK Losers (pozdější vítěz turnaje).

Sestava: Novák Pavel - Krejcar Jakub, Sedliský Ondřej (hostující hráč), Moravec Jakub - Krejcar Tomáš, Moravec Dominik, Kůrka Radovan

FC BLEŠNO - AC Young Boys 4:3

B: Krejcar Jakub 2, Sedliský Ondřej, Kůrka Radovan

V prvním utkání nás čekal tým skládající se převážně z dorostenců místního fotbalového klubu, již disponovali velmi dobrým fyzickým fondem. První branku v zápase obstaral zhruba ve 3. minutě útočník Young Boys, když se na středu hřiště dokázal uvolnit a dělovkou prostřelil Pavla - 0:1. Odpověď blešenských však byla bleskurychlá, když si Kuba Krejcar ťukl míč s Tomkem a střelou ke vzdálenější pravé tyči srovnal stav utkání - 1:1. Poté se však hosté dostali po rychlém brejku opět do vedení - 1:2, na což dokázal vzápětí odpovědět Síďa střelou zpoza vápna - 2:2. Nedlouho poté jsme se díky Kubovi dostali poprvé v utkání do vedení - 3:2, které nám však kvůli nedůslednému bránění dlouho nevydrželo - 3:3. O osudu utkání nakonec musel rozhodnout matador týmu Ráďa Kůrka, když se ke konci prvního poločasu prosadil z pravé strany střelou pod břevno - 4:3. Navzdory gólově bohatému prvnímu poločasu v tom druhém již žádný gól nepadl, a tak se z vítězství radovali hráči FC Blešno.

Válcovny - FC BLEŠNO 5:3

B: Moravec Dominik, Krejcar Tomáš, Sedliský Ondřej

Ve druhém utkání nás čekaly Válcovny, které podle počtu hráčů očekávaly spíše hokejový turnaje. Jejich velká hráčská základna v čele s hlavním trenérem však měla své opodstatnění - fyzicky přehrát soupeře - očemž se přesvědčili i hráči Blešna. Úvod utkání nám silně nevyšel a již v 5. minutě jsme prohrávali o dvě branky - 1:0, 2:0. Tento stav jsme však dokázali otočit, když nejprve zúžitkoval ideální přihrávku od Kuby Krejcara Dominik - 2:1, poté se prosadil po přihrávce od téhož hráče Tomek - 2:2 a nakonec vsítil branku i Síďa - 2:3. Slibné vedení jsme však nedokázali udržet a soupeř dvěma rychlými brankami opět strhl vedení na svou stranu - 3:3, 4:3, které pečetil ještě jednou branku v závěru utkání - 5:3.

FC BLEŠNO - Královštví Lvi 9:1

B: Krejcar Tomáš 4, Krejcar Jakub 3, Kůrka Radovan, Moravec Dominik

Ve třetím utkání nás čekal velmi mladý tým Královských lvů, který však našemu týmu nečinil příliš velké potíže. Na první gól se nemuselo čekat dlouho, když se po nahrávce Kuby Krejcara prosadil střelou k pravé tyči Tomek - 1:0. Brzkým gólem jsme se však nechali ukolébat a trochu polevili, čehož využil soupeř k vyrovnávacímu gólu - 1:1. Tímto výsledkem skončil překvapivě i první poločas. Hnedka od první minuty druhého poločasu však rozjeli blešenští hráči brankostroj. Nejprve se individuálně prosadil Tomek - 2:1. Poté střelou pod břevno překonal brankáře Kuba - 3:1. Následně se na penaltě dokázal uvolnit Ráďa a střelou mezi nohy brankáře navýšil vedení Blešna - 4:1. Následovala pohledná akce, na jejímž konci byl Kuba Krejcar - 5:1. Tentýž hráč se dokázal prosadit i o minutu později a zkompletoval tak svůj hattrick - 6:1. Sedmý gól do sítě lvů přidal po perfektní nahrávce od Rádi Tomek - 7:1. Stejný hráč vsítil branku i o chvíli později, tentokrát však po individuální akci - 8:1. Poslední gól utkání byl zároveň asi nejhezčím, když nejprve Kuba Moravec z levé lajny přenesl hru na opačnou lajnu na Ráďu, a ten dokázal perfektně časovanou přihrávkou najít Dominika na druhé straně hřiště, pro kterého již nebyl problém zakončit - 9:1.

Vydláci - FC BLEŠNO 2:7

B: Krejcar Tomáš 2, Krejcar Jakub 2, Moravec Dominik, Moravec Jakub, Sedliský Ondřej

V předposledním utkání ve skupině nás čekali Vydláci, kteří podle dosavadních výsledků patřili k papírově slabším týmům ve skupině. To se také velmi brzy potvrdilo, když už ve druhé minutě dokázal zúžitkovat přihrávku Kuby Tomek - 0:1. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat, když si Kuba Krejcar dokázal pohrát s obráncem a následně položil i brankáře - 0:2. Vzápětí soupeř dokázal kontrovat - 1:2, ale během chvilky jsme vedli opět rozdílem dvou branek, když Tomek využil chybu v rozehrávce Vydláků a umístil míč do odkryté brány - 1:3. Čtvrtý gól Blešna a svůj druhý v utkání vstřelil po krásné kombinaci Kuba Krejcar - 1:4. Pátý zásah do svatyně soupeře přidal Dominik, když využil svého postavení a střelou k tyči nedal brankáři šanci - 1:5. V úvodu druhé půle Vydláci využili nekoncentrovanosti Blešna a přidali svůj druhý gól v utkání - na víc se však nezmohli - 2:5. Ve 4. minutě druhého poločasu se dokázal prosadit Síďa, když táhlou střelou k protilehlé tyči rozvlnil síť za zády brankáře - 2:6. Poslední branku hostí a svou první branku v turnaji si pro diváky připravil Kuba Moravec, když uklidil míč po zemi k pravé tyči - 2:7.

FC BLEŠNO - TMK Losers 2:5

B: Krejcar Tomáš, Moravec Jakub

Poslední utkání skupiny nám postavilo do cesty nejtěžšího soupeře a zároveń adepta na vítěze turnaje TMK Loosers, skládajícího se z hráčů hrajících vyšší krajské soutěže. I přes tento fakt jsme se však ve třetí minutě dokázali dostat do vedení, když se po individuální akci prosadil střelou k pravé tyči Tomek - 1:0. Soupeř se však s tímto výsledkem nehodlal smířit a třemi slepenými brankami dokázal vývoj utkání otočit - 1:1, 1:2, 1:3. Úvod druhé půle patřil rovněž hostím, kteří dokázali využít hned prnví šanci. 1:4 Poté se však blýskl Kuba Moravec, když dokázal obránci soupeře vypíchnout míč a následně si posadil na zadek i brankáře a zakončoval tak do prázdné brány. 2:4 Poslední slovo v utkání však měli opět hosté, když jejich útočník střelou z poza vápna dokázal překonat jinak dobře chytajícího Pavla - 2:5.

Osmifinále: FC BLEŠNO - Štrocek team 3:3, 3:2 pen.

B: Krejcar Tomáš 2, Krejcar Jakub + penalty: Krejcar Jakub, Krejcar Tomáš, Sedliský Ondřej

Ze skupiny jsme postupovali ze třetího místa, čímž se nám do cesty v osmifinále postavil druhý tým z vedlejší skupiny Štrocek team (pozn. Druzí skončili pouze díky horšímu skóre za prvními Králíky, což byli loňští vítězové!). Úvod utkání byl velmi opatrný a soupeři se navzájem pouze oťukávali a poznávali. Pak se však hráči Štrocku přestali ostýchat a nebezpečnými nájezdy atakovali defenzivu Blešna. V 6. minutě jim jejich iniciativa přinesla kýžené ovoce a dvěma slepenými góly se dostali do vedení - 0:1, 0:2. Minutu před koncem prvního poločasu využili chyby v rozehrávce Blešna a další brankou si vybudovali velmi luxusní náskok do druhého poločasu - 0:3. Tento stav však hráče Blešna nezlomil a i přes počáteční nemohoucnost v druhém poločase se dokázali v 5. minutě prosadit, když Tomek s Kubou vyťukali obranu a druhý jmenovaný uklidil míč za záda gólmana - 1:3. V 7. minutě bylo ještě veseleji, když ze souboje u levé lajny vyšel vítězně Tomek a levačkou k bližší tyči snížil stav utkání na rozdíl jediné branky - 2:3. Drtící závěr Blešna přinesl i vyrovnávací branku, když Tomek proklouzl středem hřiště a střelou podél levé ruky gólmana srovnal stav utkání - 3:3. O vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. V 1. sérii se dokázal prosadit jak hostující hráč tak Kuba Krejcar. Ve druhé sérii přišel zlomový moment, když hráč hostí nedokázal umístit svůj pokus mezi tyče, avšak Tomek svůj pokus proměnil. V poslední sérii potvrdil vítězství a zároveň postup do čtvrtfinále Síďa.

Čtvrtfinále: Losers, s.r.o. - FC BLEŠNO 6:0

B: -------

Dostat se do čtvrtfinále už brali hráči Blešna jako velký úspěch, avšak i přesto se tímto utkáním chtěli dostat ještě dál - do bojů o poháry. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný, když si šance dokázala vytvořit obě mužstva. Hrdiny úvodních minut však byli oba brankáři. Pavel dokázal dokonce zneškodnit i pokutový kop (!). V 6. minutě však brankář Blešna přeci jen kapituloval - 1:0, což naše hráče zlomilo a absolutně demotivovalo a do konce poločasu jsme dostali další dvě branky. 2:0, 3:0. Druhý poločas už byl jen spanilou jízdou hráčů Losers, kteří přidali další tři branky - 4:0, 5:0, 6:0 a vysokým vítězstvím 6:0 se probojovali do semifinále. V tomto utkání jsme naprosto odešli fyzicky, což byl možná rozhodující faktor, který rozhodl o našem osudu.

Celý turnaje musíme zhodnotit pozitivně, a to hned z několika důvodů. K turnaji nastoupilo jen torzo nominovaných hráčů, neboť další část se z nejrůznějších důvodů omluvila (tímto však nechci shazovat výkony těch, kteří jeli místo nich - Ráďa předváděl po celý turnaj stabilní velmi kvalitní výkony a i Pavel v bráně byl pro náš tým v mnoha chvílích velkou oporou). Dalším důvodem bylo hráčské obsazení turnaje, neboť se na turnaji vyskytovala spousta divizních i krajských hráčů. Celkem 30 piv zdarma, které jsme dostali v úvodu a na závěr turnaje by pro náš tým jindy bylo velkým oříškem k rozlousknutí, avšak od toho jsme tu měli Pavla a Ráďu, a tak po nás na turnaji zbyla kromě dobrého dojmu i hromada prázdných kelímků.

Sponzoři

Obec Blešno Kurýr Třebechovice p. 0.