Rimpex Cup 2013

12/01/2013

Dnes se uskutečnil turnaj, který byl poprvé v historii se třemi týmy z Blešna. Turnaj začal zápasem mezi naším A-týmem a Kiki Boys.

Sestavy:

FC Blešno A: Hříbal Vojtěch - Krejcar Jakub, Krejcar Ondřej, Moravec Jakub - Krejcar Jan, Krejcar Tomáš

FC Blešno B: Novák Pavel - Novák Vík, Kůrka Radovan - Janko Pavel, Hůlka Ondřej, Kroupa Michal

Cejlon: Kotland Michael - Mazan David, Falta Tomáš, Hochman Tomáš - Moravec Dominik, Baše Lukaš, Kotland Jan

FC BLEŠNO A - Kiki Boys 1:3

B: Krejcar Ondřej

K tomuto zápasu jsme nastoupili bez střídání, protože auto Moravců mělo značné zpoždění. To se v průběhu zápasu projevilo. První branku jsme obdrželi po neuhlídaném rohu - 0:1. Druhou po chybě v rozehrávce - 0:2. Nakonec jsme inkasovali ještě jednu - 0:3 a vypadalo to na debakl. Naštěstí jsme zvládli odpovědět brankou Ondry - 1:3. Pak ještě promarnil šanci Honza, ale to bylo z naší strany bohužel vše.

CEJLON - FC BLEŠNO B 1:1

B: Kotland Jan - Kroupa Michal

V tomto derby mělo sice od začátku jasnou převahu béčko, a to především zásluhou Pajasovy aktivity, ale do vedení se dostal Cejlon. Víťa připravil pozici pro Honzu a bylo to 1:0. Pak ovšem dorazil Michal Kroupa s novými sálovkami a hned jeho první střela skončila v síti - 1:1. Přes další Pajasovy střely takto zápas skončil.

FC BLEŠNO A - Veselá Šatna 3:0

B: Moravec Jakub 3

Do tohoto zápasu konečně nastoupil Kuba Moravec a bylo to znát. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili a po krásných akcích jsme třikrát skórovali do prázdné brány.

CEJLON - Rimpex 1:5

B: Baše Lukáš

V tomto zápase hned první střela skončila v naší síti a bylo jasně jakým směrem se bude zápas ubírat. Jediný čestný uspěch zaznamenal díky svému důrazu Lukáš Baše.

FC BLEŠNO B - Uhrinovy Děti 2:1

B: Kůrka Radovan, Janko Pavel

Béčko v tomto zápase vsadilo hlavně na bojovnost a precizní obranu podpořenou výborným brankářem. Béčko se dostalo do vedení, když Víťa perfektně rozehrál přímý kop, který gólman vyrazil a Ráďa z bezprostřední blízkosti dorážel - 1:0. Druhou branku přidal Pajas parádní ranou k tyči levou nohou - 2:0. Dvě minuty před koncem soupeř snížil na 1:2, ale to bylo vše.

FC BLEŠNO A - Povodí Labe HK 4:1

B: Krejcar Tomáš 2, Krejcar Jan, Krejcar Ondřej

V tomto zápase nám stačila k postupu remíza, a tak podle toho vypadal začátek utkání. Pak jsme ale začali přece jenom trochu útočit. Nejprve se prosadil Ondra, poté Tomek. Následovala naše nedůslednost v obraně a snížení na 2:1. Pak se však znovu prosadil Tomek a nakonec i Honza s pomocí hostujícího obránce.

FC BLEŠNO B - Rimpex 0:3

B: -------

Po velmi sympatickém výkonu našeho béčka přišla zasloužená prohra, která nebyla vyšší zásluhou našeho brankáře a také Viktora z Rimpexu.

CEJLON - Uhrinovy Děti 5:4

B: Baše Lukáš 3, Hochman Tomáš, Falta Tomáš

V zápase plném zvratů se nakonec radoval Cejlon, kterému nakonec chyběl gól k druhému postupovému místu.

Malé semifinále: CEJLON - Veselá Šatna 1:3

B: Falta Tomáš

K tomuto zápasu bohužel nemáme více informací.

Semifinále: FC BLEŠNO B - Kiki Boys 1:3

B: Janko Pavel

V tomto zápase se nejprve hosté dostali do vedení a pak jsme Pajasem srovnali, ale lepší hosté nakonec dotáhli utkání do vítězného konce.

Semifinále: FC BLEŠNO A - Rimpex 4:0

B: Krejcar Jakub, Krejcar Jan, Krejcar Tomáš, Moravec Jakub

Podle předpokladů se mělo jednat o nejvyhecovanější utkání turnaje. Předpoklady se bohužel splnily. Nejprve jsme se dostali po krásné akci a vymetené šibenici Tomkem do vedení 1:0. Poté přišel na řadu první vážnější zákrok na Honzu a následně Kuba K. exekucí přímého kopu navýšil naše vedení - 2:0. Pak následovala potyčka mezi Ondrou a Radkem Filipem, která Ondru nažhavila a při nechtěném zákroku od Viktora na Tomka se Ondra neudržel a strčil do Viktora, ale pak šel hned střídat. Nastoupil Honza, kterého od té doby neustále skluzoval zcela bezhlavě Miroslav Lukášek. Honza po krásné kombinaci udělal kličku brankáři a i přesto, že ho skluzoval Tomáš Lukášek za žlutou kartu, tak skóroval. Poté ještě přidal branku Kuba Moravec - 4:0. Nakonec ještě obdržel žlutou kartu Miroslav Lukášek za skluz na Honzu.

0 7. místo: CEJLON - Uhrinovy Děti 2:1

B:Baše Lukáš, Falta Tomáš

V tomto zápase měl Cejlon jasnou převahu a zaslouženě zvítězil.

O 3. místo: FC BLEŠNO B - Rimpex 1:2

B: Kroupa Michal

Rimpex měl v utkání stálou převahu a dostal se i do vedení 2:0. Poté jsme však odpověděli Michalem a snížili na 1:2 a domácí se náhle strachovali o výsledek. V poslední minutě navíc Pajas trefil z přímáku spojnici. Tak béčko obsadilo čtvrté místo.

Finále: FC BLEŠNO A - Kiki Boys 3:5

B: Krejcar Jakub 2, Krejcar Tomáš

Finále jsme nezačali vůbec dobře, protože Honza chyboval v rozehrávce, což soupeř potrestal - 0:1. Poté se však dvakrát prosadil Kuba (jednou z penalty) a vedli jsme 2:1. Pak soupeř ale rychle srovnal na 2:2. A o dvě minuty později nás potrestal z rohu - 2:3. To ještě nebylo vše a po Honzově další chybě jsme prohrávali již 2:4. Pak přidal svoji minelu i Vojta a bylo to 2:5. Na tuto branku jsme rychle zareagovali Tomkem - 3:5. Následně nás bylo celé hřiště a soupeř jen odkopával, ale další branky jsme již nepřidali.

Na turnaji jsme měli tři týmy, které se prezentovali každý jiným stylem hry. Cejlon vsadil vše na své dravé mladé útočníky, kteří všem velmi dobře zatápěli. Béčko vsadilo vše na obranu a individuální schopnosti Pajase. Áčko vsadilo vše na sehranost týmu ze sezóny a místy bohužel hrálo až příliš profesorsky.

Během turnaje nejvíce překvapily výkony hráčů z béčka, kteří ze sebe vydali opravdu maximum. Nechápu přístup hráčů, když vědí, že mají turnaj a nemají na něj zajištěnou obuv a nebo se den před tím společensky unaví natolik, že nejsou schopni dorazit včas.

Turnaj z celkového pohledu týmu FC Blešno hodnotím jako úspěšný. Drobným zklamáním je druhé místo áčka. Velmi milým překvapením je 4. místo béčka. 7. místo céčka je vzhledem k jejich předváděné hře tak lehce za očekáváním.

Rozhodli jsme se nakonec postavit tři týmy, ale vzhledem k přístupu některých hráčů si to příští rok budeme ještě více rozmýšlet.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za vzornou reprezentaci FC Blešno.

Sponzoři

Obec Blešno Kurýr Třebechovice p. 0.