Svobodné Dvory Cup 2013

13/07/2013

Druhý červencový víkend jsme měli na programu turnaj ve Svobodných Dvorech. Náš tým počítal se hřištěm s umělým trávníkem, avšak k našemu velkému překvapení se hrálo na tartanu. A tak kromě dresů se náš tým také mohl identifikovat podle obuvi, neboť jsme jako jediní (až na Vojtu a Filipa) měli všichni turfy. Turnaje se účastnilo 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po 4. Nám los přidělil tyto soupeře: Náhradníci, Penalta a Inter.

Sestava: Hříbal Vojtěch - Krejcar Jakub, Daněk Lukáš, Havelka Milan - Krejcar Tomáš, Krejcar Filip (hostující hráč), Kotland Jan

FC BLEŠNO - Náhradníci 1:2

B: Krejcar Tomáš

V prvním utkání turnaje jsme nastoupili proti favoritovi turnaje, v jehož dresu se představil i brankář ligového Salamandru. Diváci museli být na úvod velmi spokojeni, neboť utkání nabízelo spoustu pěkných fotbalových momentů. První branka padla ke konci prvního poločasu, když hostující hráč z přímého kopu dokázal prostřelit zeď a poslal tak svůj tým do vedení - 0:1. V úvodu druhé půle Kuba po vypíchnutí míče vyslal na steč Tomka, ale ten trefil pouze tyč, a tak se ke slovu dostali opět Náhradníci a po střele podél Vojtovy levé ruky se dostali do dvoubrankového vedení - 0:2. Nám se po několika šancích Kuby a Filipa podařilo alespoň tento stav zkorigovat, když v závěru utkání Kuba z autu našel Tomka, který před brankářem tečoval míč jen špičkou a dal mu tak potřebný směr - 1:2. Na závěr je nutno také vyzdvihnout Vojtův výkon, díky kterému jsme drželi šance na bodový zisk do poslední minuty.

Penalta - FC BLEŠNO 0:0

B: -------

Ve druhém utkání jsme se postavili proti Penaltě, a pokud jsme si chtěli zachovat nějaké naděje na postup, tak jsme museli bodovat. Po celé utkání jsme měli navrch a z celého našeho týmu si vyprodukovali šanci snad všichni hráči včetně Vojty. Zvlášť nebezpečné byly pokusy Muflona, Milana a Filipa. Ani Honza Kotland však nechtěl zůstat v zákrytu a jednou pěkně vystrašil brankáře Penalty, který svůj tým jinak držel nad vodou a jeho spoluhráči by ho po tomto utkání měli nosit na ramenou. A jelikož soupeř dokázal za celý zápas vyprodukovat jen tři nebezpečné střely, s kterými si Vojta dokázal poradit, tak utkání skončilo bezbrankovou remizou.

FC BLEŠNO - Inter 3:6

B: Krejcar Tomáš 2, Krejcar Jakub

Poslední utkání nás mohlo vzhledem k zamotaným výsledkům ve skupině pasovat jak na první, tak na poslední místo. První gól zápasu na sebe nenechal dlouho čekat, když se po sólové akci prosadil hráč Interu - 0:1. Blešno však našlo rychlou odpověď, když ve vápně hostí vybojoval míč Tomek a střelou k bližší pravé tyči srovnal stav utkání - 1:1. Neuběhly ani dvě minuty a Inter se dostal opět do vedení, tentokrát po kombinaci na jeden dotek - 1:2. Vedení jim však opět dlouho nevydrželo, neboť Kuba na půlce získal míč a po přejití dvou obránců dokázal zakončit k pravé tyči - 2:2. Ke konci prvního poločasu však vedení strhli na svoji stranu opět hráči Interu - 2:3. Ve 2. minutě druhého poločasu však Blešno opět zdramatizovalo vývoj utkání, když se po kombinaci Kuby, Filipa a Tomka prosadil posledně jmenovaný - 3:3. Minutu na to však Inter zase vedl - 3:4. Tentokrát si však své vedení už nenechal sebrat a ke konci utkání přidal další dvě branky - 3:5, 3:6.

Tento turnaj nám nevyšel především výsledkově, neboť herní projev jsme měli relativně dobrý. Určitě jsme mohli pomýšlet i na vyšší příčky, avšak v zápasech nám jaksi taksi chyběla šťáva a motivace - zřejmě kvůli povrchu hřiště a kvalitě turnaje.

Sponzoři

Obec Blešno Kurýr Třebechovice p. 0.