FC Santus Dobruška A - FC Blešno F 4 : 5

Hřiště SH Dobruška

Sestava Novák Martin - Hůlka Ondřej, Jech Stanislav, Lukášek Miroslav - Dědeček Dominik, Krejcar Jakub, Krejcar Jan, Novák Lukáš

G Krejcar Jan 2, Dědeček Dominik, Jech Stanislav, Novák Lukáš

Diváci 31

Komentář: Do předposledního zápasu letošní sezóny jsme nakonec nastoupili pouze se třemi na střídání, i proto, že Libor si spletl datum utkání. Domácí nastoupili také oslabeni, když jim chyběl kanonýr Aleš Hašek.

Domácí byli od začátku utkání aktivnější na míči, ale více náznaků šancí jsme měli my, to však vzalo za své v 11. minutě. Střelu domácích Martin vyrazil vysoko před sebe, ale míč si sebral hráč domácích a my prohrávali - 1:.0. O pět minut později se domácí prosadili skrytou přízemní střelou téměř z poloviny hřiště, která se opřela o tyč - 2:0. Před koncem první poloviny utkání několikrát pěkně zakombinoval Kuba s Libercem. Dvě minuty před koncem první půle to konečně vyšlo a po narážečce s Kubou se přízemní střelou prosadil Liberec - 2:1. Tímto stavem skončila první půle. Pro nás velmi dobrý výsledek, ale to jsme ještě netušili, co se bude dít v té druhé půli.

Ve 25.minutě přihrál Kuba Buldovi, který střelou na zadní tyč srovnal na - 2:2.O dvě minuty později dorazil Míňovu střelu do branky Standa - 2:3. V následující minutě byl v jasné šanci faulován Buld, ale píšťalka rozhodčích zůstala němá a takřka v zápětí předvedl identický zákrok v našem vápně Ondra a bylo jasné, že se toto utkání nedohraje v klidu. Na hřišti se začalo přiostřovat s tím, že rozhodčí věděli, kdo je doma. Domácí začali více vysouvat brankáře a po jednom z těchto útoků hlavičkoval Liberec míč pro Bulda, který dal brankáři na polovině hřiště jesle a míč doputoval až do prázdné brány - 2:4. Bohužel se domácí o dvě minuty později dostali po faulu Pokémona k přímému kopu. Ten rozehráli velmi pěkně a trefili u tyče stojícího svého hráče, od kterého se míč dostal do branky - 3:4. Domácí si poté vzali oddechový čas a odhodlali se ke hře bez brankáře. Dvě minuty před koncem utkání výborně vybojoval míč Pokémon a po narážečce s Buldem ve skluzu skóroval - 3:5. Minutu a čtvrt pře koncem nás domácí přetlačili ve dvou soubojích a snížili na  - 4:5. V poslední minutě měli domácí ještě k dispozici prodlouženou penaltu za šestý faul. Tu však Martin bravůrně zlikvidoval a my poprvé v historii porazili Dobrušku!

Neskutečnou pílí a snahou jsme konečně poprvé v historii porazili Dobrušku. Všichni naši hráči, co byli na hřišti zaslouží absolutorium. Když se podíváme do historie, kdy jsme v první sezóně s Dobruškou prohráli oba zápasy 1:11 a 0:8, zdá se dnešní výsledek naprosto neskutečný. Stalo se a je vidět jak velký herní posun jsme v letošní sezóně udělali.